Man jau šķiet, ka Latvijā zaļā domāšana (salīdzinoši ar tās popularitāti  citviet) vēl ir bērna autiņos, jo lielākoties aprobežojas tikai ar eko pārtiku un labākajā gadījumā – rotaļļietām un apģērbu.

Tomēr zaļošanās kopumā viennozīmīgi ir viena no patērētāju top tendencēm  un kā atbildes reakcija ir tapuši dažādi produkti. Sākot ar maisos iepakotu zemi ar visiem tārpiem dārzmīļiem un beidzot ar pirms pāris nedēļām prezentēto vācu  sporta preču ražotāja Puma sadarbībā ar franču Sagem Wireless radīto  eko viedtālruni.

Telefoniņš ir aprīkots ar saules baterijām aizmugurējā panelī un eko mērīšanas funkciju, kas parāda ietaupītās enerģijas apjomu, lai lietotājs pats varētu sev uzsist uz pleca par atbildīgu attieksmi pret vidi. Protams, ir arī tradicionālās fīčas:  2,8 collu skārienjūtīgs ekrāns, 3,2 megapikseļu kamera, VGA videozvana kamera, GPS. Vēl tāda eksotiskāka lieta kā 3D kompass burāšanai un nevis vienkārši hronometrs, bet noskrieto/nostaigāto un citādi pieveikto kilometru skaitītājs.

Stunda uz palodzes karstā saulītē dos pietiekami daudz enerģijas, lai pusotru stundu klausītos MP3 vai nosūtītu 30 sms. Uzskaitītais saules enerģijas patēriņš pārvēršas punktos, ko var iztērēt Puma veikalos.

Man likās feini, ka tālrunī iebūvētais skaļrunis ir nevis vienkārši apaļš caurums,  bet tīri glīšais firmas logo. Bet vislabākais ir telefona nosaukums, kas latviski – “pumafons”, manuprāt,  skan foršāk un daudz atraktīvāk nekā “aifons”, vai ne? 😀

Ekoloģiskā viedtelefona mazumtirdzniecības cena – 349 eiro, bet lokālie operatori to piedāvā iegādāties arī subsidēto programmu ietvaros. Man šķiet, ka šis ir arī visai veiksmīgs veids, kā uzņēmumam parādīt savu atbildīgo attieksmi pret vidi. Tomēr, domājot par Latviju, kur saule tomēr nespīd 365 dienas gadā, nezinu, vai izdotos sasniegt vajadzīgo efektu:) Tiesa, pie mums to neviens arī nepiedāvā nopirkt. Tu šitādu gribētu?

Te var noskatīties oficiālo video:

About Arta

Meitene no laukiem.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s