Kamēr vieniem ikrīta rituāls ir kafijas dzeršana vai avīžu lasīšana, man – izmisīga briļļu meklēšana. Slēpties mīlošu mantu nesekmīga meklēšana ir viens no veidiem, kā ātri un efektīvi nokaitināties. Protams, šo mūžīgo problēmu viegli varētu atrisināt, noliekot brilles vienmēr vienā un tajā pašā vietā, bet laikam tas ir par daudz prasīts no ‘cilvēka – haosa’, jo tās tur nav arī tad, ja esmu pilnīgi pārliecināta, ka esmu nolikusi tieši TUR. Šorīt palaimējās nenokaitināties, bet savas „otrās acis” tā arī neatradu. Toties man radās dažādi iespaidi, atrodoties uz ielas bez brillēm.

Parasti man patīk pētīt cilvēku sejas un acis. Tāda svešinieku satikšanās un bezvārdu komunikācija. Citi pasmaida, daļa novēršas. Citi izskatās bēdīgi vai dusmīgi. Daudzi nemaz nemana, ka viņus vēro. Vēl kādi klejo pa Rīgas ielām ar mirušu skatienu acīs. Bet šodien viss, kas atrodas tālāk par kādiem 50 metriem (iespējams, kļūdos, jo acumērs nav mana stiprā puse), ir vieglā migliņā tīts un tas rada ilūziju, ka arī es neesmu lāgā saskatāma, lai gan koši sarkana vējjaka un sarkans lietussargs īsti neiederas “neredzamā cilvēka” ekipējumā. Izplūdušās cilvēku sejas it kā paslēpj viņus, padara tikpat bezpersoniskus kā šī pelēkā, lietainā diena, un migliņa acu priekšā paslēpj arī mani pašu. Tāda iedvesmojoša sajūta – kā nulles punkts un jauns sākums… Es tomēr ceru, ka rīt atradīšu savas brilles.

About Arta

Meitene no laukiem.

4 responses »

  1. Glupais saka:

    Nu nezinu. Es bez brillēm nevaru vispār. Tāda sajūta, ka taustoties jāiet…

  2. Arta saka:

    Mjā, man liekas, ka dažkārt brilles palīdz izskatīties nopietnākam:)

  3. Kristine saka:

    man atkal problēma rodas, kad briļļu vietā uzlieku lēcas – tad jūtos tik neaizsargāta! Aiz brillēm tomēr savas acus jūtu vairāk vai mazāk paslēptas!

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s