Ieskatoties priekšvēlēšanu avīzēs un reklāmas lapelēs, var atrast daudz uzjautrinošu lietu. Šis apraksts nepretendē uz politologa vērtējumu vai nopietnu analīzi – tie ir mani iespaidi, kuros gribu padalīties arī ar jums:)

Maskavas namā, kur dažkārt pusdienoju, bez maksas var dabūt avīzi krievu valodā “Rakurss”, bet to iespējams arī abonēt – par maksu. Kā lasāms laikraksta “galviņā”, šī ir, citēju: “Iknedēļas krievu analītiskā avīze + TV programma visai nedēļai.” Pirmajā lapā liela fotokolāža ar dažādu partiju vides reklāmām, bet uz kopējā fona vislabāk pamanāma PCTVL lente ar Ždanoku uz tās. Zemāk rakstiņš ar vēl vienu viņas foto un stāstu par labo Ždanoku, pēc kuras uzaicinājuma Rīgā un Daugavpilī ieradies, citēju: “visu iemīļotais Sergejs Jurskis”. Rīgā nonākuši arī DVD ieraksti ar “Jevgeņiju Oņeginu” Jurska izpildījumā. Diski tikšot dāvināti krievu skolēniem, ne vien Latvijā, bet arī Eiropā. Citēju: “Par diskiem atkal jau jāpateicas Tatjanai Arkadjevnai un Maskavas mēram Lužkovam”. Nu labi, lasu tālāk.

Nākamajā lappusē atkal foto, kur redzama Tatjana. Blakus stāstiņš par to, ka kāds ieslodzītais aizsūtījis viņai vēstuli un aicinājis kopā ar citiem cilvēktiesību aizstāvjiem ierasties Jēkabpils cietumā, noslēgumā, citēju: “kautrīgi” lūdzot uzdāvināt futbolbumbu. Labā Taņa nopirka 10 futbolbumbas, diemžēl cietumā neiekļuva, jo IeVP priekšnieks Puķītis neesot ielaidis drošības apsvērumu dēļ. Tā nu ar T.Ž. autogrāfu apveltītās bumbas palikušas PCTVL Jēkabpils birojā, bet – nu gluži kā solījums vēlētājiem – agrāk vai vēlāk tās nonākšot paredzētajā vietā.

3. lappusē – “Ždanokas teorēma” – izrādās, par mūsu stāsta varoni uzņemta 15 minūšu dokumentāla filma par, citēju: “pirmās krievu deputātes nemierīgo dzīvi Eiroparlamentā”. Beigās man šis ždanokanalītiskums apnika, jo pārējie varoņi bija partijasbiedri – deputātu amata kandidāti:) Viss jau būtu jauki, diemžēl nekur avīzē tā arī neatradu atzīmi, ka šis ir PCTVL izdevums, kā tas pienāktos laikrakstam, kas uzskatāmi ir vienas partijas reklāmas izdevums.

P.S. Diemžēl mans fotoaparāts ir smagi cietis, tāpēc pagaidām nevaru pievienot vizuālo materiālu.

P.S.S. Citāti un avīzes nosaukums tulkots no krievu valodas.

P.S.S.S. Šī NAV politiska reklāma!

About Arta

Meitene no laukiem.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s