Šodien saņēmu ķēdes vēstuli ar SOS. Parasti ķēdes vēstules nonāk miskastē un to sūtītāji – melnajā sarakstā. Bet šoreiz mani piesaistīja  vēstules nosaukums: “SOS! PARAKSTIES PRET DIHIDROMONOKSĪDU PĀRTIKĀ!” Gudrākie no jums sapratīs uzreiz, kāpēc šis lieliem burtiem drukātais uzraksts mani uzrunāja tik ļoti, lai rakstītu blogu. Bet par visu pēc kārtas!

Vispirms: ģeniālais rakstu gabals, kura man labi pazīstamās sūtītājas adresi šoreiz gan neatklāšu, jo tomēr vēl ceru, ka viņa kaut ko darīs, lai uzlabotu savas zināšanas.

***

“Čau, Arta! Zinu, ka Tev ļoti nepatīk ķēdes vēstules, bet tomēr šoreiz, ņemot vērā Tavu nodarbošanos, vēlos uzrunāt Tevi personīgi un lūgšu pārsūtīt šo vēstuli, aicināt arī citus parakstīties pret dihidromonoksīda izmantošanu. Tu jau zini, ka es aizraujos ar ekoloģisku domāšanu, tāpēc esmu iesaistījusies šajā kampaņā un informēju visus savus radus un draugus un domājošus cilvēkus.

Dihidromonoksīds ir ķīmiska viela, kas bez jebkādiem ierobežojumiem tiek izmantota pārtikas rūpniecībā, bet uz etiķetēm jūs šo nosaukumu neieraudzīsiet, jo ražotāji nav ieienteresēti atklāt patiesību, citādi viņi zaudēs savu peļņu. Trakākais ir tas, ka dihidromonoksīdu, ko pievieno pārtikai, izmanto arī telpu uzkopšanā, tad iedomājies, kādus mēslus mums cenšas iebarot, bet valdība to pieļauj, jo laikam jau ražotājiem ir spēcīgs lobijs. Tā taču ir liela mēroga cilvēku muļķošana, mēs pat nezinām, kādas sekas tas atstāj uz mūsu veselību, bet nav jau noslēpums, ka cilvēki arvien vairāk cieš no pārtikas alerģijām un ir pamatotas aizdomas, ka pie vainas varētu būt tieši dihidromonoksīds. 

Kopā mums ir izdevies savākt jau vairāk nekā 500 parakstus, plāns ir iesniegt Saeimā un valdībā priekšlikumu aizliegt dihidromonoksīda izmantošanu pārtikas rūpniecībā. Es pat nesaprotu, kur vispār skatās atbildīgās ministrijas!? Varbūt ir iespējams pacelt šo ziņu publiskā līmenī un parādīt televīzijā?! Mums nevajag palikt vienaldzīgiem, te ir nopietns pamats satraukumam! Ļoti ceru uz Tavu atsaucību!!! Ar sveicieniem, D***.”
***
Pamats satraukumam nudien ir!
Un neba vienkārši, bet p am a t ī g i jāsatraucas! Tak jau pareizi raksta vēstules autore: “Tā taču ir liela mēroga cilvēku muļķošana”. Šī  vēstule nudien ir muļķošana, un man ir aizdomas, ka tās muļķīgumam ir zināma korelācija ar iesaistīto personu prāta spējām.
Draugi mīļie, kas tad ir šis briesmīgais dihidromonoksīds, ar kuru ne tikai mazgā grīdas, bet vēl lej zupā un iecep maizē?
Di-hidro = divi ūdeņraža atomi un monoksīds = viens skābekļa atoms.
Sākam saprast? Nē? Varbūt jums kaut ko izsaka šīs briesmīgi bīstamās vielas formula, ko zina katrs, kas vismaz vienreiz dzīvē ir apmeklējis ķīmijas stundu? H2O. Neliekas nekas pazīstams? Izrādās, ir vismaz 500 ģēniji, kas gluži kā tāds apdullušu aitu bars, izdzirdot “ķīmisku” svešvārdu, uz karstām pēdām metas glābt pasauli un civilizāciju no iznīcības, ko rada ūdens lietošana pārtikā.
Man viņiem ir tikai viens ieteikums: pabāziet galvu zem krāna un

ļaujiet tecēt aukstam dihidromonoksīdam. Varbūt aizskalos muļķību no smadzenēm. Savukārt vēstules autorei publiski iesaku vismaz kādu laiku aizrauties ne vien ar ekoloģisku dzīvesveidu, bet arī ar dabaszinātņu studijām.

About Arta

Meitene no laukiem.

8 responses »

 1. […] “katram gadījumam”. Teika, Aptieka, Gaisa tilts. Pretvējš, no gaisa nākošais dihidromonoksīds aizvien vairāk sastopams kristāliskā formā. Ņergu laiks. Uzvelku cimdus. Auksti nav, lai gan […]

 2. […] Tik tiešām, šī pavisam vienkāršā darbība – atnest savienotāju, ieštepselēt un tikai tad spiest “Ein” pogu atrisina sestdienas rīta tehniski psichAloģisko megaproblēmu. Veļa jautri kūļājas pa bunduli, kafija garšo lieliski. Aiz loga lielām, slapjām pārslām krīt kefīram līdzīga viela – baisais dihidromonoksīds. […]

 3. […] pa gaisu aizgājusi. Piestāju paskatīties. Aha. Ķīmija visbriesmīgākā – kristālisks dihidrogēnmonoksīds. Krusas graudi. No pavisam sīciņiem līdz tādiem, kas naga lieluma bumbiņas. Joprojām ir […]

 4. […] ar dihidromonoksīdu iedvesmoja kādu manu čomu padalīties ar savu pieredzi, pārbaudot savu draugu loģiskās […]

 5. Kyaaa saka:

  Kā ķīmiķim kauns par savu lasītprasmi, bet es visu laiku to nosaukumu lasīju kā dihrommonoksīdu un domāju, kāpēc gan šis savienojums nevarētu būt indīgs, bet, jā, pie formulas sadalīšanas palika smieklīgi 😀

 6. Raivis saka:

  Ideja laikam ņemta no šī šova – http://www.youtube.com/watch?v=yi3erdgVVTw 🙂

 7. […] spēcīgi sasmējos, kad lasīju Artas rakstiņu par šo baiso ķīmisko savienojumu, par kura esamību sadzīvē lietojamos priekšmetos un […]

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s