Vakar manu vīru, atgriežoties Latvijā no Briseles, lidostā sagaidīja maskās tērpts personāls. Jauns briesmonis vārdā “cūku gripa” uzbrūk mums no visiem stūriem. Kaut gan – pievēršot uzmanību sausiem faktiem, “cūku gripa”…manuprāt,  ir farmācijas tirgus stimulēšanas produkts. Ukrainas veselības aizsardzības ministra vietnieks Lazorišiņecs publiski paziņojis, ka kopš oktobra vidus gripas epidēmija skārusi aptuveni miljonu Ukrainas iedzīvotāju, 49 000 ārstējas slimnīcā, 155 miruši. No šī miljona cūku gripa konstatēta 65 (!) cilvēkiem, bet 14 inficētie ar tās izraisītām veselības komplikācijām miruši.
Tajā pašā 10. novembrī NRA Pēteris Ošs, Stradiņu intensīvās terapijas un reanimācijas nodaļas vadītājs, komentējot pirmo cūku gripas nāves gadījumu Latvijā, norādīja: cilvēki bez blakusslimībām ļoti reti mirst ar gripu. Katru gadu ar sezonālās gripas radītām blakusslimībām mirst vismaz pāris cilvēku. «Nav pamata teikt, ka A H1N1 gripa ir kas īpašs,» saka ārsts.

Savā pastkastītē saņēmu Olainfarm preses relīzi par to, ka Pasaules Veselības organizācija apstirpinājusi remantadīna efektivitāti cīņā ar jauno gripu.

Ko es? A es neko. Dzīvoju mierīgi tālāk:)

About Arta

Meitene no laukiem.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s