Nevarēju nepadalīties ar piedzīvojumiem Slokas ielas Maximā. Kad pirms kādas nedēļas, izmantojot – 40% akciju, vēlējos iegādāties jaunu gludināmo dēli, no visa tā lēruma paņēmu tieši to vienīgo, kura kods nebija ievadīts atlaižu preču sarakstā. Protams, to, ka atlaide nav piemērota, konstatēju tikai tad, kad jau biju samaksājusi. Gāju uz informācijas centru, lai noskaidrotu, kas par lietu. Vispirms man centās iestāstīt, ka tā JAU ir akcijas cena, vai tad es neesot redzējusi sarkano cenu? Nē, nu nebija gan tur nekādas sarkanās cenas. Pēc tam apgalvoja, ka esmu dēli paņēmusi no kastes, kur stāvējušas jau nocenotās preces, bet es teicu – nekā tamlīdzīga, ejam paskatīties! Nu jā… Dīvaini, kods neesot ievadīts, ofiss vainīgs. Visiem dēļiem esot atlaide, tikai šim vienam nav.

Lai atgūtu naudu, man bija jāaizpilda 5 (!!!) veidlapas un jāuzklausa morāle par to, ka nevajag maksāt ar karti – tad šī procedūra nebūšot tik sarežģīta. Uz ko pieklājīgi un laipni atbildēju, ka nevajag maldināt klientus, tad nebūs jāatmaksā naudu. Prasīja uzrādīt pasi. Protams, man tās nebija līdzi. Bet laikam izskatījos pietiekami nikna, lai kāds vēl censtos man iestāstīt, ka vispirms vajag aizbraukt tai pakaļ. Bet, nu nākamreiz gan lai paņemot līdzi. Es savukārt norādīju, ka, cerams, nākamreiz šādas kļūdas nebūs.

Labi, naudu atguvu un pie gludināmā dēļa tiku. Ar atlaidi. Identisks modelis, tikai citā krāsā. Šoreiz man to iedeva pārdevēja. Aizbraucot mājās, izrādījās, ka brāķis. Samainīja pret citu. Nu ja. Gadās. Visi tikai cilvēki. Pieņemsim.
Bet nesaprotu, kas mani dīdīja vakar atkal iegriezties tajā pašā veikalā un atkal pirkt kaut ko, kam ir akcija! Šoreiz Philips sadzīves tehnikai, un man kā reiz bija vajadzīgs jauns radiopulkstenis. Ak – nu var taču šitā “veikties” !!! – atkal atlaide nedarbojās! Oooo, brīnišķīga skaidrošanās!

To, ka atlaide nav piemērota, atkal to konstatēju tikai pēc tam, kad biju samaksājusi. Ar karti, protams. Un pases man, protams, nebija līdzi. Aizsūtīja mani uz informācijas centru. Tur neviena nav. Pieeju pie pārdevējām tuvējā cigarešu stendā, lai sazinās ar kādu, kas var mani apkalpot. Pārdevēja zvana, bet neviens neceļ klausuli. Darbiniece esot aizgājusi pārdzīt mašīnu. Pārdevēja iet viņu meklēt. 10 minūtes, 15 minūtes. Beidzot pazudusī kolēģe atrodas. Piezvana un ataicina vēl divas dāmas, kas sāk man stāstīt, ka akcija esot tikai līdz 20. aprīlim!

– Nu, un kāds tad šodien datums?

– Divdesmitais! …Bet radiopulkstenis taču nav sadzīves tehnika!

– Kas tad tas ir?

– Nu, radio, pulkstenis…. Bet tā nav nekāda sadzīves tehnika!

– Vispār ir jau gan. Mazā sadzīves tehnika. Turklāt kāpēc tad pie plaukta, kur radiopulkstenis atradās, pielikta akcijas zīme?

– Nu, bet radiopulkstenis nav nekāda sadzīves tehnika! Un kāpēc jūs vispār domājat, ka Philips tehnikai pienākas atlaide?

– Tāpēc, ka tāda zīme ir pielikta pie preču plauktiem un tas rakstīts arī jūsu bukletā!

Aizejam apskatīties. Jā, zīme ir. Nākam atpakaļ un skatāmies reklāmas bukletā:

Jā, atlaide visai Philips sadzīves tehnikai līdz 20. aprīlim.Bet viena no kundzēm uzvaroši paziņo:

– Redziet, te ir gludeklis, fēns un tējkanna, bet radiopulkstenis nav nekāda sadzīves tehnika, sadzīves tehnika ir tā, kas kustas, bet radiopulkstenis – kur jūs noliekat, tur tas stāv!

Jāāāāāā, nu pret tik “dzelžainu” loģiku vienīgais, ko spēju pateikt:

– Rakstīts – VISAI sadzīves tehnikai! Turklāt akcijas zīme pie preču plaukta tādā gadījumā uzskatāma par maldinošu komercpraksi. Tāpēc, lūdzu, atdodiet man naudu!

Atkal jāpilda 5 veidlapas, atkal komentārs: “Es taču jau pagājušajā reizē jums teicu, ka nevajag maksāt ar karti un vajag nēsāt pasi līdzi!” Un mana atbilde: “Es taču jau pagājušajā reizē jums teicu, ka nevis man nevajag maksāt ar karti, bet jums nevajag maldināt klientus ar neesošām akcijām.”

Beigās informācijas centra darbiniece novēlēja, lai trešo reizi vairs tā negadītos. “Mēs jau neesam vainīgi, tā ir ofisa vaina!” [Mistiskais briesmonis] ofiss tādas kļūdas bieži ielaižot – piemēram, nesen bijusi akcija visām svecēm. Bet pie kases izrādījies, ka uz kapu svecēm tā tomēr neattiecas. Cilvēki bijuši neapmierināti. (Nu ja, bet gan jau kāds pircējs tā i nepamanīja, ka patiesībā atlaides ir tikai uz papīra, nevis dzīvē).

“Tiešām, no sirds novēlu, lai vairāk jums tā negadītos!” Ceru, ka negadīsies gan. Turpmāk iepirkšos citur.

About Arta

Meitene no laukiem.

2 responses »

  1. Māris T saka:

    Interesanti, kā kustas akcijas lapelē esošā tējkanna, ja par sadzīves tehnikas atpazīšanas kritēriju pieņemt kustību.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s