Vēl pavisam skaidri atceros, ka ap Jāņiem masu medijos sinoptķi apgalvoja, ka karsta vasara šogad nav gaidāma. Lūk, citāts:

“Meteorologi prognozē, ka vasaras vidējā gaisa temperatūra Latvijā būs atbilstoša daudzu gadu vidējam rādītājam. Jūlijs varētu būt nedaudz vēsāks kā parasti, savukārt vasaras izskaņa – siltāka nekā citus gadus. (..) Arī Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) Prognožu nodaļas vadītājs Andris Vīksna laikrakstam «Latvijas Avīze» sacīja, ka karstas vasaras iestāšanās Latvijā, visticamāk, nav gaidāma. Izpētītās sakarības vēsta, ka pēc bargas ziemas parasti seko mēreni silta vai pat vēsa vasara, un tā, visticamāk, būšot arī šogad.” (BNS, 27.06.10.)

Tomēr nupat http://www.meteo.lv izlasīju,

ka šonedēļ temperatūra daudzviet Latvijā sasniegs +30 – 32ºC, savukārt jūlijs bijis siltākais pēdējo 95 gadu laikā. OK, es saprotu, ka sinoptiķi laiku nepasūta un dabai par cilvēku paredzējumiem nospļauties, tomēr viens gan ir skaidrs – zināšana par to, kas būs rīt, pat ja tie ir tikai (?) laika apstākļi, cilvēkam palīdz justies drošākam, taču reizēm tomēr vislabāk paļauties uz to, ko rāda acis un termometrs aiz loga:)

Foto by twentyeight/Flickr

About Arta

Meitene no laukiem.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s