Dziesmiņās remdējosNeesmu no tiem cilvēkiem, kuriem veicas izlozēs un parasti tajās nepiedalos, ja vien tas nenozīmē iespēju tikt pie kādas ļoti kārojamas balvas. Mana darbavieta bija izludinājusi iekšējo konkursu. Balvā – Sergeja Jēgera vs Raimonda Tigula, Sinfonietta Rīga un Māra Sirmā jaunākais veikums CD formātā “Dziesmiņās remdējos”.

Savulaik man bija iespēja intervēt Sergeju Jēgeru, tolaik, kad viņš prestižajā Kārdifas vokālistu konkursā bija ieguvis 6. vietu un līdz ar to – pirmo atpazīstamību. Jāatzīst, viņa personība uz mani atstāja ļoti lielu iespaidu, bet vēl lielāku – viņa balss, tādēļ priecājos izmantot katru iespēju to dzirdēt. Un vēl tandēmā ar Raimondu Tigulu – vienu no tiem cilvēkiem, ar kura radītā mūzika runā manas dvēseles valodā! Nu lūk, tāpēc piedalījos konkursā, kā izrādās, atbildēju pareizi uz visiem jautājumiem, turklāt iekļuvu laimīgā trijnieka sarakstā un dabūju balviņu ar visu Sergeja Jēgera autogrāfu turklāt:) Kādi ir mani kā klausītāja iespaidi?

Daudzas no diskā ieskaņotajām dziesmām bērnībā man dziedāja priekšā mamma, piemēram, “Tek saulīte tecēdama”, “Rīga dimd”, “Aiz kalniņa dūmi kūpa”, “Tumša nakte”, “Upe nesa ozoliņu” u.c. Vēlāk dziedāju pati.Man ir grūti aprakstīt, kādas sajūtas izraisa šīs mūzikas klausīšanās. No vienas puses – tās ir atmiņas, kaut kas, kas ieputējis ikdienas putekļos un aizmirsts dzīves sāpēs. Klausoties remdējošās bērnu dienu dziesmiņas, man vieglāk tās vizualizēt nekā aprakstīt. Pārsteidzoši, bet kaut kā cita darīšana tam paralēli netraucē. Varbūt to vienkārši sauc par būšanu it kā divās dažādās telpās.

Bet klausoties “Tumšu nakti”, vienu no manām vismīļākajām dziesmām vispār – nu, banāli varbūt izklausās, bet trūkst vārdu… Līdzīgi kā dažas grāmatas lasot un atkal katru reizi ieraugi ko jaunu, tāpat arī klausoties šo disku… Sergeja balsī ir kaut kāda virsskaņa, kaut kas, ko grūti noformulēt, bet tas aizskar un atver tādas sirds durvis, kas ilgstoši bijas apslēptas un aizslēgtas… Esmu arī no citiem dzirdējusi, ka Sergeja balss liek viņiem raudāt. Ne jau aiz sāpēm, nē. Tās ir dziedinošas asaras… Tiešām – remdinoša mūzika! Tāpēc – ja tev ir iespēja, noteikti noklausies šo disku! 10 balles!:)

About Arta

Meitene no laukiem.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s